Více ticha


Korek je extrémně účinný přírodní tlumič zvuku, protože jeho buňky fungují jako akustický izolátor. Korkové podlahy Wicanders mohou snadno tlumit zvuk v místnosti (zvuk kroků) a chovají se jako tlumič zvuku mezi podlahou a místnostmi níže (chvění), díky čemuž jsou výjimečně účinné pro použití v obytných či komerčních prostorách. Testy při porovnávání hladiny zvuku chození u korkových a laminátových podlah potvrdily, že výjimečné izolační vlastnosti korkové podlahy snižují hladinu zvuku až o 53 %. Produkty Wicanders vytváří klidné a tiché prostředí s vysokým komfortem pro relaxaci.

 

více ticha 1.jpg

 

Více tepla

Přírodní tepelné izolační vlastnosti korku dělají podlahy Wicanders velice energeticky efektivní a zároveň jsou velice příjemné na dotyk i pro bosé nohy, a poskytují optimální teplotu podlahy po celý rok, což přispívá k celkovému komfortu. Při testování teplot chodidel v kontaktu se čtyřmi různými materiály se korkové podlahy ukázaly jako nejlepší řešení pro udržení tepla. Korek je lepší než dřevo a mnohem lepší než vinyl či keramika, když přijde na zabránění úniku energie. Korkové podlahy Wicanders jsou perfektní pro domovy s dětmi.

 

více tepla 2.jpg

 

Více komfortu pro chození

Korkové podlahy jsou velice pohodlné pro chození díky přírodní a vrozené flexibilitě korku, která poskytuje unikátní komfort pro pohyb. Při testování vnímání úrovně komfortu lidmi při chození po pěti různých materiálech po dobu 45 minut se ukázalo, že korkové podlahy Wicanders vykazují výborné výsledky.

 

pohodlnější chůze 3.jpg

 

Více tělesné pohody

Chození na příliš tvrdých podlahách vytváří energii, která směřuje nahoru k našim svalům a šlachám, a způsobuje jejich vibrace. To je zapříčiněno nárazem paty na podlahu. Tyto vibrace mají časem negativní vliv na naše chodidla, nohy, a dolní a horní část zad, a vytváří nadměrné napětí. Příliš měkké podlahy způsobují únavu a není tak pohodlné na nich chodit. Toto může být dobře pochopeno po 45 minutovém chození po jemném písku. Měkčí než laminát a tvrdší než koberce - korkové podlahy Wicanders dokonale snižují dopad nárazu paty a s tím související napětí těla, a zároveň jsou dostatečně stabilní pro dynamiku chůze a snížení únavy těla.

 

tělesná pohoda 4.jpg

 

Více odolnosti proti nárazu

Elasticita a stlačitelnost korku umožňuje jeho adaptaci vůči tlaku. Při stlačení neztratí flexibilitu a vrátí se do svého původního tvaru a objemu bez poškození. Podlahy Wicanders díky svým pružným vlastnostem mají schopnost odrazit tvrdé nárazy. Testy ukazují, že korkové podlahy Wicanders mají nejlepší schopnosti pohlcování otřesů. Když náhodou spadne předmět na korkovou a laminátovou podlahu, znamená to odlišný výsledek. Podlahy Wicanders lépe pohltí náraz, přičemž si zachovají svoji odolnost. Výsledkem toho je velice robustní podlahovina s dlouhou životností.

 

více odolnosti 5.jpg

Corktech je něco víc než jen tyto výhody, je kombinací těchto přínosů, díky kterým představují Corktech výrobky bezkonkurenční podlahové řešení.