CO JE COREtec VE ZKRATCE?

Coretec je nová generace vinylových podlah! Vícevrstvá 100% voděodolná prémiová plovoucí podlaha s korkovou podložkou pro zdravé bydlení s doživotní zárukou!


CO TO ZNAMENÁ, ŽE JE COREtec VÍCEVRSTVÁ PODLAHA?

Coretec podlaha se skládá z více vrstev. Je to nová generace vinylových podlah. Na povrchu je vrchní ochranná vrstva, která zabezpečuje odolnost vůči poškození podlahy. Je to mix akrylu a korundu. Korund je druhý nejtvrdší minerál na Mohsově stupnici tvrdosti. Zátěž podlahy je 33/42 - vysoká zátěž komerčních prostor. Pod vrchní ochranou vrstvou je dekorativní vinylová vrstva - dekor, který vidíte. Pod touto vrstvou se nachází jádro lamely, které obsahuje panenský vinyl cca 50%, rozdrcený vápenec cca 50% a bambus. Toto jádro má výrobce US Floors patentované. Je nenasákavé a velmi stabilní. Dále samostatná vinylová vrstva a nakonec je korková vrstva (chcete-li integrovaná podložka).


JE CORETEC 100% VODĚDOLNÁ PLOVOUCÍ PODLAHA S INTEGROVANOU PODLOŽKOU?
COREtec je skutečně 100% voděodolná! Jádro totiž obsahuje cca 50% kamene. A všechny ostatní vrstvy jsou nenasákavé. Proto vstupní předsíň, chodba, kuchyň ani sprcha nejsou problém. Nevadí jí červené víno, kečup, slaná voda apod. A samozřejmě máme klik systém na všech stranách lamely! Korková přírodní podložka je součástí všech lamel, takže nepotřebujete dokupovat jinou podložku! Extrémní test uvidíte na našich showromech a nebo u našich partnerů po celé České republice. Lamela podlahy umístěná v malém akváriu.


JE COREtec VINYLOVÁ PODLAHA PRO ZDRAVÉ BYDLENÍ?

Ano. Výrobce totiž používá při výrobě tzv. panenský vinyl - ten neobsahuje žádné změkčovadla ani rozpouštědla jako běžné vinylové podlahy. COREtec podlaha disponuje nejpřísnějšími certifikáty kvality ovzduší v interiéru jako je například A+, bez olova, bez ftalátů, Green guard gold, EC1 atd. Podívejte se do našich katalogů na zadních stranách, zde je vše uvedeno. Pokud máte ve svých domovech anebo bytech podlahové vytápění, z podlahy COREtec se Vám nebude uvolňovat nic do ovzduší - lidově řečeno, nebude Vám podlaha zavánět nepříjemným pachem v interiéru.


MŮŽEME MÍT DÍKY COREtec VINYLOVÉ PODLAZE BEZBARIÉROVÝ DŮM NEBO BYT?
Ano. COREtec podlahu můžete položit plovoucím způsobem až na 400 m2 (20x20m) bez dilatačních spár mezi jednotlivými pokoji - žádné přechodové lišty nebo prahy, žádné výškové rozdíly mezi pokoji! COREtec podlaha je vhodná do vstupní části, chodby, kuchyně, koupelny, sprchy, do různých místností jako je posilovna, sauna, zimní zahrada, místnost s vířivkou anebo bazénem atd. COREtec se minimálně smršťuje nebo rozpíná díky stabilním vrstvám lamely. Stačí dodržet návod na instalaci a 6 mm dilatace po obvodu stěn, které zakryjí lišty. 


CO ZNAMENÁ DOŽIVOTNÍ GARANCE NA CORETtec PODLAHU?
Výrobce poskytuje doživotní garanci na COREtec podlahy, což znamená, že Vaše podlaha bude splňovat účel, ke kterému slouží. Například během životnosti podlahy se lamely nerozpadnou, vrchní vrstva 0,55mm se neprošoupe, neochodí do dekorativní vrstvy. Nebudete mít spáry mezi lamely (v rámci tolerance) při dodržování postupu při pokládce a nebudete mít žádné fleky po tekutinách na povrchu. V komerčních prostorech je garance omezená na 10 let kvůli mnohem vyšší zátěži, než je v případě privátního použití.


MŮŽETE NÁM POLOŽIT COREtec I DO SPRCHY? JE PODLAHA PROTISMYKOVÁ?
Ano. Celoplošně Vám nalepíme COREtec i do sprchy speciálně voděodolným lepidlem, které obsahuje hydroizolaci. Benefitem je teplejší podlaha než keramická dlažba s proti smykem R10. A žádné znečištěné spáry jako na keramické dlažbě. Celoplošně nalepíme speciálním lepidlem Wakol a tak zabezpečíme stabilitu podlahy.


MŮŽETE MI POLOŽIT COREtec I DO KANCELÁŘE?
Ano. COREtec podlahy mají 0,55 mm hrubou nášlapnou vrstvu, která má odolnost 33/42. Je vhodná do vysoko zátěžových kancelářských prostor.


JE COREtec MĚKČÍ A TEPLEJŠÍ NEŽ LAMINÁTOVÁ PODLAHA?
Ano. Speciální vrstvy této vícevrstvé podlahy zabezpečují, že povrch je měkčí, a proto je chůze komfortnější. Kámen, který je v jádře podlahy se nahřívá z prostorové teploty místnosti, kumuluje v sobě teplo jako kachlová pec, a proto je teplejší než laminátová podlaha.


JE PRAVDOU, ŽE COREtec PODLAHA JE STABILNÍ OD 0-60 STŮPŇŮ?
Ano. Nejlepší je podlahu pokládat při 20 stupních. Ale není problém ji položit v nevytápěné, anebo velmi teplé místnosti, COREtec to zvládne. Pokud však teplota bude na mínusových anebo vyšších teplotách, než je 60 °C, je potřeba COREtec podlahu celoplošně přilepit speciálním lepidlem, aby se nedeformovala.


JE POTŘEBA COREtec AKLIMATIZOVAT?
Tím, že je COREtec velmi stabilní plovoucí podlaha díky jednotlivým vrstvám lamely a stabilnímu jádru, není potřeba ji aklimatizovat. Hned po zakoupení COREtec podlah je možné ji pokládat. Protože čas jsou peníze!


JE COREtec PODLAHA TIŠŠÍ NEŽ OSTATNÍ PODLAHY?
Ano. 8 mm COREtec redukuje 20 dB a 5 mm COREtec redukuje 17 dB. Je to způsobeno jedinečnými vrstvami, které tvoří lamely.


JE COREtec PODLAHA VHODNÁ PRO DĚTI NEBO DOMÁCÍ MAZLÍČKY?
Ano. Ať děti vylijí cokoliv na COREtec podlahu nebo domácí mazlíčci zanechají na COREtec podlahy jakékoliv výměšky, vše zvládne vaše COREtec podlaha. COREtec je teplá podlaha, takže Vaše děti si budou velmi rádi na ní hrát.


JE VHODNÁ COREtec PODLAHA DO HOLIČSTVÍ, LABORATOŘÍ, NEMOCNIC APOD.?
Ano. Povrch se snadno čistí, neabsorbuje nečistoty a COREtec podlahy mají elektrostatické provedení.


KOLIK DEKORŮ MÁ V NABÍDCE COREtec?
Momentálně máme k dispozici 197 dekorů, což znamená fantastický výběr nejen dřevo dekorů, ale i imitaci rybích vzorů, kamenů a dlažeb. Také máme různé rozměry lamel, které buď imitují velké dřevěné fošny nebo rozměry blížící se dlažbám.


MŮŽETE MI NAMONTOVAT COREtec I NA SCHODY?
Ano. Celoplošně Vám nalepíme COREtec i na schody spolu se schodovými profily. Případně je možné nechat vyrobit schodové moduly bez schodových profilů.


NABÍZÍ COREtec I ORIGINÁLNÍ PŘÍSLUŠENSTVÍ NAPŘ. SOKLOVÉ LIŠTY, SCHODOVÉ HRANY?
Ano. Soklové lišty, přechodové lišty, ukončovací lišty a schodové hrany ve stejné barvě nabízí COREtec.


MŮŽETE MI NAMONTOVAT COREtec I NA STĚNU?
Ano. Celoplošně je možné nalepit COREtec i na stěnu. Doporučujeme lepidlo Wakol 262.


JE NUTNÁ PAROZÁBRANA U PODLAHOVÉHO TOPENÍ PŘI COREtec PODLAZE?
COREtec podlaha je vhodná na všechny typy zabudovaných topení, ať už teplovodní nebo elektrické. Parozábrana zabrání tomu, aby se voda dostala do pórů korkové podložky, kde pak hrozí vznik plísně na potěru. Také tlak vody může negativně působit na klikový spoj, který se časem může zdeformovat. Proto nastavte adstringentní program potěru, kde se Vám během 21 dní podklad dostatečně vysuší. Zbytkovou vlhkost ještě zkontrolujte vlhkoměrem a pokud je třeba, ještě podklad dosušte dalším intenzivním topením a větráním místnosti.


KDE MOHU KOUPIT COREtec?
COREtec je k dostání u našich partnerů po celé České republice. Spolupracujeme s renomovanými podlahovými centry a precizními podlaháři. Obraťte se na svého podlaháře, zda i on má ve své nabídce COREtec.


NAJDU CORETEC V DIY OBCHODECH?
Ne, bohužel ne. Preferujeme kompletní servis a odborné poradenství dostupné prostřednictvím naší sítě specializovaných prodejců.


KOLIK BALENÍ SI MÁM KOUPIT?
Závisí to na tom, který produkt COREtec si vyberete. Běžná rezerva je 10%.


MÁM POČÍTAT PŘI KOUPI COREtec PODLAHY S REZERVOU?
Perfektní řešení pro nedokonalý svět. Ať už jde o podlahy, tapety nebo barvy, vždy je lepší mít víc, než potřebujete, místo toho, že potřebujete více než máte. Doporučujeme vám koupit o 10% více, než jsou vaše požadavky na metry čtvereční, abyste se chránili před chybami při instalaci nebo jinými nepředvídatelnými okolnostmi.


DOTAZY K NEJNOVĚJŠÍ KOLEKCI CERAtouch®


CO JE CERATOUCH VE ZKRATCE?

Nová generace keramických plovoucích podlah! Vícevrstvá 100% voděodolná prémiová plovoucí podlaha s korkovou podložkou pro zdravé bydlení s doživotní garancí!


CO ZNAMENÁ, ŽE JE CERATOUCH KERAMICKÁ VÍCEVRSTVÁ PODLAHA?
Všechny výše uvedené unikátní vlastnosti COREtec platí i pro CERAtouch. Na rozdíl od ostatních kolekcí COREtec se CERAtouch podlaha skládá až z 8 vrstev. Je to keramická plovoucí podlaha. Na vrchu je vrchní vrstva, která zajišťuje odolnost vůči poškrábání podlahy - termální pryskyřice - CERAguard vrstva. Tak, jak těžce poškrábáte slinutou dlažbu, stejně těžko poškrábáte i CERAtouch! Zátěž je až 34/42. Pod vrchní vrstvou je dekorační vinylová vrstva - dekor, který vidíte. Pod ní se nachází vinylová vrstva z panenského vinylu, která zajišťuje stabilitu a měkkost lamely. Dále následuje vrstva ze skleněného vlákna, která zajišťuje extrémní stabilitu. Pod touto vrstvou se nachází jádro lamely, které nazýváme minerální jádro. Obsahuje oxid hořečnatý, který se získává z horniny magnézia. Jádro je nenasákavé a velmi stabilní. Následuje opět vrstva skleněného vlákna a vinylová vrstva kvůli stabilitě lamely. A jako poslední je tu korková vrstva.


JAKÉ VÝHODY POSKYTUJE CERATOUCH OPROTI KERAMICKÉ DLAŽBĚ?
CERAtouch podlaha je teplejší, lehčí a tišší než keramická dlažba. Nepraskne a není třeba ji spárovat - má U-drážku. Její různé šarže nezpůsobují různé barevné rozdíly. CERAtouch lamely jsou rovné bez žádných výdutí, jak tomu bývá u keramických dlažeb. Vyznačuje se extrémní stabilitou. Montáž je možná na jakýkoli povrch, ať už jsou to staré keramické dlažby, staré podlahy nebo prasklý beton. Žádné zbytečné náklady a prach a špína! 400 m2 (20x20m) montáž vcelku bez přechodových lišt nebo prahů mezi místnostmi. Soklové lišty ve stejné barvě jako podlaha. Rychlá montáž klik spojem s integrovanou korkovou podložkou vám šetří čas a peníze!


KOLIK DEKORŮ MÁ V NABÍDCE CERATOUCH?
Momentálně máme k dispozici 36 dekorů, což znamená fantastický výběr a možnost kombinace dekorů a 3 rozměrů lamel. Můžete si vybrat z rozměrů malé dlažby, velké dlažby anebo rozměru lamely.


KDE MOHOU BÝT PODLAHY COREtec (CERATOUCH) INSTALOVÁNY?
Naše 100% voděodolné lamely a dlaždice je možné instalovat v kterékoli místnosti vašeho domu, od suterénu po nejvyšší patro. COREtec je produkt pro interiér a musí být skladován / instalován v interiéru s regulovanou teplotou, udržovanou mezi 13 ° - 29 ° C.


JE MOŽNÉ PODLAHY COREtec (CERATOUCH) INSTALOVAT NA PODLAHOVÉ TOPENÍ A CHLAZENÍ?
Ano. 5mm COREtec má tepelný odpor pouze 0,027 K / W m2. 8mm COREtec má tepelný odpor 0,10 K / W m2. CERAtouch má tepelný odpor 0,05 K / W m2. Jsou to výborné parametry, protože nepřesahují 0,15 K / W m2, tedy COREtec podlahy výborně propouštějí teplo. Dobrou zprávou je také to, že COREtec je vhodný i na teplovodní i na elektrické podlahové topení zabudované v podkladu! V případě neintegrovaným elektrických roštů v podkladu stále požádejte o vyjádření výrobce těchto topných těles, zda je COREtec podlaha vhodná k použití. Důležité parametry na podložku jsou 350 kg / m3 a tloušťka do 3mm. Podrobné pokyny a úvahy najdete v návodu k instalaci: Návod na instalaci ke stažení ZDE


MOHU PODLAHY COREtec (CERATOUCH) INSTALOVAT V EXTERIÉRU?Ne, COREtec podlahy jsou určeny do interiéru. Pokud byste instalovali COREtec v exteriéru, bude to mít za následek zrušení jakékoli záruky na produkt.


MOHU PODLAHY COREtec (CERATOUCH) INSTALOVAT NA VLHKÝ PODKLAD?
Stále je nejlepší, pokud máte podklad vysušený, zejména v případě podlahového topení. Anhydrid musí být přebroušený, aby tzv. skořápka, která se vytvoří na povrchu po jeho vylití nezabránila jeho vysušení. Na vlhkém podkladu hrozí vznik plísně, což všichni uznáte, že není v pořádku, pokud v novém domě máte plíseň. Pokud si nejste jisti, zda je podklad dostatečně vysušený, použijte parozábranu. Součástí COREtec podlahy je korková podložka, která má póry a ze které se voda nedostane, protože se voda tlačí nahoru, když se odpařuje. A nechte 1cm dilataci mezi podlahou a stěnou bez lišt, aby se Vám postupně podklad vysušil. Podrobné pokyny a úvahy najdete v návodu k instalaci.


MUSÍM NECHAT EXPANZNÍ PROSTOR MEZI PODLAHOU A STĚNOU?Ano. I když je COREtec (CERAtouch) velmi rozměrově stabilní produkt, při teplotních výkyvech může dojít k jeho určitému zmenšení a rozšíření. Totéž lze říci o stěnách vašeho domu nebo o přilehlých podlahách. Proto požadujeme ponechat 6 mm prostoru vedle stěn a přilehlých podlah (dilatační mezery), abychom umožnili kontrakci a expanzi, se kterou se setkávají stavební materiály domova.


CO NÁSLEDUJE PO INSTALACI PODLAHY?
Nejdříve podlahu vysajte, setřete prach. Odstraňte všechny volné nečistoty a kamínky. Poté vyčistěte podlahu mírně navlhčeným mopem s doporučeným čističem. Při přemisťování nábytku nebo jiných těžkých předmětů po podlaze vždy používejte překližky nebo kartony.


JAK MOHU VYČISTIT SVOU PODLAHU CORETEC?
Jednoduše ji zameťte nebo vyčistěte suchým mopem, abyste dostali pryč nečistoty, prach a kamínky. Vyvarujte se vytíráním špinavým mopem, protože by mohl zanechat mapy, vaše podlaha ztratí jiskru. Pro důkladnější vyčištění budete potřebovat ph neutrální čistič, takže nepoužívejte prostředky, jako leštící prostředek na podlahu. Doporučujeme kvalitní, profesionální čistící prostředky. Před jakýmkoli mokrým čištěním vždy předem vysajte nebo odstraňte špínu. Nepoužívejte vysavače s rotujícími tyčemi na tvrdé povrchy. V žádném případě nepoužívejte parní čističe, protože vysoké teplo může způsobit zvlnění a odlupování vinylové vrstvy. Nepoužívejte výrobky s leskem.


JAK ODSTRANIT SKVRNY A FLEKY?
Stejně jako v případě jiných povrchů podlah absorbujte mokré skvrny co nejrychleji pomocí papírových nebo látkových utěrek. Podle potřeby opláchněte vodou a osušte. Zaschlá místa je třeba odstranit jemným čištěním a opláchnutím vodou. Pro odolné skvrny a fleky jsme vytvořili speciální prostředek na odstraňování. Odstraňovač skvrn je speciálně navržený odstraňovač lepidla, skvrn a znečištění jako např. inkoust, lak na boty, fixa, kuličkové pero, kosmetika, mastnota, olej, disperzní barvy, laky a zbytky voděodolného lepidla na všech podlahách COREtec. Nepoužívejte čisticí abrazivní prostředky, protože tyto výrobky mohou zanechat matné zbytky.


JE MOŽNÉ PODLAHY COREtec ČISTIT PARNÍM ČISTIČEM?
Ne. Nepoužívejte vysavače s rotujícími tyčemi na tvrdé povrchy. V žádném případě nepoužívejte parní čističe, protože vysoké teplo může způsobit zvlnění a odlupování vinylové vrstvy. Nepoužívejte výrobky s leskem.


JAK MOHU UDRŽET SVOU PODLAHU CORETEC (CERATOUCH) DOBŘE VYPADAJÍCÍ?
Jedinou největší příčinou poškození jakékoliv podlahy nebo povrchové úpravy podlahy je odírání nečistot a kamínků. Pokud je to možné, použijte rohožky u vstupů a dveří. Pokud se rohože kladou přímo na podlahy COREtec použijte rohože bez latexového nebo gumového podkladu, abyste zabránili možnému zabarvení. Pod těžkým nábytkem, židlemi a stoly používejte odolné podlahové chrániče. Použijte vhodné okenní stínění, protože přímé sluneční světlo může časem způsobit vyblednutí barvy podlahy. V neposlední řadě lze podlahu vyčistit pomocí našeho čističe.


JAK ODSTRANIT ŠKRÁBANCE Z COREtec PODLAHY?
COREtec podlahy mají velmi odolný povrch, ale i přesto, pokud máte škrábance, podívejte si, jak si můžete odstranit škrábance sadou na škrábance.