Korek je unikátní přírodní materiál. Díky jedinečné stavbě korkových buněk je materiálem s perfektními izolačními vlastnostmi jak v oblasti akustické, tak i tepelné. Navíc jej bez nadsázky dokážeme zpracovat na 100 %. Jakýkoli korkový odpad a přebytky se znovu používají ve výrobním procesu, díky čemuž mají výrobky z něj nižší uhlíkovou stopu.

Kromě toho ho charakterizují neuvěřitelná čísla: 9 LET - Doba, za kterou se může znovu loupat korková kůra z jednoho stromu. 100.000 - Přímých a nepřímých pracovních míst vzniká díky korkovému průmyslu. 0 - Žádné stromy nejsou ničeny nebo káceny. 5krát více - Každý strom dubu korkového zadrží 5x více CO2 z atmosféry než jakýkoliv jiný strom. Výrazně tak přispívá ke snížení globálního oteplování. 200 LET - Tolik let se v průměru dožívá strom dubu korkového.

Korkový průmysl podporuje oživení oblastí ohrožených desertifikací - degradací území na pouště. Sklizeň korku je činnost, která se prolíná generacemi. Loupání korkové kůry a následné zpracování vytváří pracovní místa v korkovém průmyslu a v dalších souvisejících pracovních odvětvích. Můžeme tak vytvářet výrobky „DONEKONEČNA" bez poškození ekosystémů a půdy.

Výrobky z korku se právě díky všem těmto vlastnostem dostávají do mnoha oblastí našeho života, kde byste jejich využití možná ani nečekali. Kromě notoricky známých zátek do lahví vína je jejich použití mnohem rozmanitější.
Korkové podložky, které jsou součástí podlah nebo v kombinaci s gumovým recyklátem, se běžně používají pro útlum hluku a snížení tepelných ztrát. Právě díky jejich výjimečným vlastnostem bylo možné vytvořit systémové řešení pokládky podlahovin přímo na elektrické uhlíkové fólie značky LARX. Ještě donedávna bylo podlahové topení spíše luxusem s mnoha kompromisy a omezeními. Na základě zkušeností a po konzultaci s výrobcem korkových podložek, jsme navrhli vhodnou podložku ze speciální směsi kaučuku a korku s označením 40BR. Díky spolupráci s Výzkumným a vývojovým ústavem dřevařským zastoupeným Ing. Markem Poláškem, Ph.D., byla tato skladba odzkoušena a ověřena jako použitelná a vhodná pro konstrukci podlah v objektech pro trvalý pobyt osob. Jednotlivé vrstvy konstrukce jsou následující:

1. 40BR gumokorková podložka 5 mm
2. Larx uhlíková fólie 0,4 mm
3. PE fólie 0,2 mm
4. Podlahová krytina

Instalace uhlíkových fólií je velmi snadná a návod na její instalaci naleznete na webu www.uhlikovefolie.cz.Korkové podlahy, jejichž vzhled Vám vůbec nemusí evokovat podobu korku, jelikož mnoho z nich disponuje dekorem dřeva na povrchu. Při použití barvených korkových dlaždic můžete využít svou fantazii a vytvořit si jedinečný vzor podlahy, který budou všichni obdivovat.
Korkové podlahy přinášejí do Vašeho domova TICHO v podobě útlumu kročejového hluku, POHODLÍ, které oceníte především díky měkkému povrchu korkových podlah a TEPLO, jelikož korek funguje jako přirozený tepelný izolátor, který udržuje optimální teplotu podlahy.
Jsou ideální volbou do dětských pokojů a ložnic. Korkové podlahy jsou antistatické a hypoalergenní, a proto jsou vhodný pro alergiky. V kombinaci s kvalitním lakem jsou podlahy velmi odolné.
Korek se získává loupáním kůry z Dubu korkového v letních měsících. Stromy se nekácí a díky tomu je korek považován za jeden z nejudržitelnějších materiálů. Je to ekologická volba.

Korkové obklady - Kus přírody do vašeho bytu. Korkové obklady umožní vytvořit nezaměnitelnou atmosféru místnosti a existují jak v klasickém korkovém či barevném provedení tak v podobě tmavých, industriálně vypadajících korkových obkladů s plastickými vzory. Obkladový korek je přírodním materiálem pro individuální a jedinečný design interiéru. Skvělé vlastnosti korku nejsou vlastní jen podlahám, ale také obkladům na stěnu nebo strop. Hlavními důvody využití korku pro tyto účely je nejen tepelná a zvuková izolace, ale i výborný vzhled korkových obkladů. Nízká tepelná vodivost korku, udržuje teplo ve vaši domácnosti.
Díky jednoduché instalaci se korek v interiérech používá stále častěji. Korkové tapety s mnoha barevnými a pro interiér zajímavými vzory a potisky se snadno aplikují na zeď a mohou být dominantním prvkem udávajícím ráz celému prostoru. Dle slov designerky Terezy Milnerové: "Cílem je vytvořit a upravovat prostor tak, aby přirostl k srdci." A korek jako takový Vám zajisté k sdrci přiroste.

Foto a design Tereza Milnerová - www.aoana.czKorkové tapety
v nabídce na našem showroomu v Radlické. 


Izolační korek
je expandovaný korek, který se používá na zateplení střech, fasád domů či jako vnitřní izolace stěn. Korek v této podobě odolá škůdcům a disponuje perfektními izolačními vlastnostmi a také nízkou hmotností.

V technických oblastech má korek také velmi široké využití. Naleznete ho jako těsnění v motorech, používá se jako antivibrační podložka pod těžké stroje, je součástí tramvají či vozů metra, kde je ceněn především pro svou nízkou hmotnost a izolační vlastnosti. Z těchto důvodů je použit také v lopatkách větrných elektráren či ve špičce vesmírných raket.


Korkové podlahy PREMIER Wood Kompozit
- Korek převlečený za dřevo
Udržitelný výrobek vyrobený s respektem k přírodě a s co nejnižší zátěží pro životní prostředí, disponující negativní uhlíkovou stopou, která pomáhá snížit potenciál globálního oteplování. Portfolio PREMIER Kompozit kombinuje jedinečné vlastnosti a udržitelnost korku s inovativním a trendy designem.

Kolekce kompozitních podlah PREMIER Wood Kompozit přináší udržitelné podlahové řešení s pozoruhodnou negativní uhlíkovou stopou, vodotěsnou vícevrstvou korkovou strukturou a bez obsahu PVC.

S pevným kompozitním jádrem pro zesílení rozměrové stability a vynikající odolností proti opotřebení a vysoce odolnou povrchovou úpravou PF je ideální volbou pro jakýkoliv interiér bez omezení.
Co je PF povrchová úprava? Unikátní technologie výroby povrchové úpravy v podobě polymerního filmu bez obsahu pvc. Polymerní film byl vytvořen tak, aby se dokázal přizpůsobit vícevrstvé konstrukci podlahy a zároveň disponoval vynikající odolností v případě vysoké komerční zátěže. Povrch tak poskytuje jedinečný pocit pohodlí, vysokou mechanickou pevnost a odolnost proti skvrnám.