KOREK JE PŘÍRODA


Korek pochází z kůry dubu korkového. Je sklízen ručně, když strom dosáhne věku 25 let a poté každých9 let, aniž by bylo stromu ublíženo a kůra mu může narůst znovu. Korek je ideální pro stále rostoucí poptávku po zachování přírodních zdrojů. Má unikátní a nesrovnatelné vlastnosti, které doposud důmyslný člověk nenapodobil ani nezdokonalil. Je tvořen 40 miliony buňkami na cm3 podobající se struktuře včelího plástve, který strom chrání před prudkými teplotními změnami. Každá buňka funguje jako miniaturní přírodní tepelný izolátor a disponuje vlastnostmi nadprůměrné zvukové izolace a tlumiče otřesů. Korek je kůra dubu korkového, který je význačný pro svou obnovitelnost, elasticitu, odolnost, nízkou hmotnost a nepropustnost vůči tekutinám a plynům.


KOREK JE INOVACE

Více produktů s přidanou hodnotou


Častějším přijímáním ekologických a přírodních materiálů výzkumníci, architekti a návrháři znovu objevili korek spolu s úžasnými objevy a novým využitím. Stále častěji se setkáváme s využitím korku u dekoračních a návrhářských předmětů, které zkrášlují prostory, oděvy a zboží, které se vyskytují na ranvejích, u Hi-tech vybavení, a dokonce v leteckém, automobilovém a farmaceutickém průmyslu. Díky své nízké hmotnosti, izolačním a tlumícím vlastnostem je využíván pro širokou škálu potřeb.
Staletí starý materiál s unikátními vlastnostmi je klíčem při vytváření produktů s přidanou hodnotou.

Více zelených konstrukcí

Použití korku v moderních konstrukcích a dekoracích se rozšířilo po celém světě následujíc nejnovější technologie, návrhy a zelené stavební trendy. Uvědomění zvukových, tepelných a anti-vibračních vlastností následované snížením nákladů na vytápění z korku udělalo výborný izolační a krycí materiál zdí a podlah.
Korek má unikátní vlastnosti, které z něj dělají výborný materiál pro použití v konstrukcích a dekoracích.


KOREK JE KOMFORT

Více než jen krásná podlaha

Společnost Amorim již léta vyvíjí krytiny podlah a zdí s exkluzivními vlastnostmi díky inovační technologii
Corktech. Použitím unikátně zkonstruované vícevrstvé struktury, která spojuje nejnovější technologii s exkluzivními přírodními vlastnostmi korku, bylo dosaženo vyššího standardu v oblasti podlah, který poskytuje perfektní propojení krásy, komfortu a odolnosti.

Více ticha

Korek je extrémně účinný přírodní tlumič zvuku, protože jeho buňky fungují jako akustický izolátor. Korkové podlahy Amorim mohou snadno tlumit zvuk v místnosti (zvuk kroků) a chovají se jako tlumič zvuku mezi podlahou a místnostmi níže (chvění), díky čemuž jsou výjimečně účinné pro použití v obytných či komerčních prostorách. Testy při porovnávání hladiny zvuku chození u korkových a laminátových podlah potvrdily, že výjimečné izolační vlastnosti korkové podlahy snižují hladinu zvuku až o 53 %. Produkty Amorim vytváří klidné a tiché prostředí s vysokým komfortem pro relaxaci.

Více tepla

Přírodní tepelné izolační vlastnosti korku dělají podlahy Amorim velice energeticky efektivní a zároveň jsou velice příjemné na dotyk i pro bosé nohy, a poskytují optimální teplotu podlahy po celý rok, což přispívá k celkovému komfortu. Při testování teplot chodidel v kontaktu se čtyřmi různými materiály se korkové podlahy ukázaly jako nejlepší řešení pro udržení tepla. Lepší než dřevo a mnohem lepší než vinyl či keramika, když přijde na zabránění úniku energie. Korkové podlahy Amorim jsou perfektní pro domovy s dětmi a velkou zátěží, pro šťastné chvíle s rodinou.

Více komfortu pro chození

Korkové podlahy jsou velice pohodlné pro chození díky přírodní a vrozené flexibilitě korku, která poskytuje unikátní komfort pro pohyb. Při testování vnímání úrovně komfortu lidmi při chození po dobu 45 minut po pěti různých materiálech ukázalo, že korkové podlahy Amorim vykazují výborné výsledky.

Více body wellness

Chození na příliš tvrdých podlahách vytváří energii, která směřuje nahoru k našim svalům a šlachám, a způsobuje jejich vibrace. To je zapříčiněno nárazem paty na podlahu. Tyto vibrace mají časem negativní vliv na naše chodidla, nohy, a dolní a horní část zad, a vytváří nadměrné napětí. Příliš měkké podlahy způsobují únavu a není tak pohodlné na nich chodit. Toto může být dobře pochopeno po 45minutovém chození po jemném písku. Měkčí než laminát a tvrdší než koberce - korkové podlahy Amorim dokonale snižují dopad nárazu paty a s tím související napětí těla, a zároveň jsou dostatečně stabilní pro dynamiku chůze bez vnímání tvrdosti.

Více odolnosti proti nárazu

Elasticita a stlačitelnost korku umožňuje jeho adaptaci vůči tlaku. Při stlačení neztratí flexibilitu a vrátí se do svého původního tvaru a objemu bez poškození. Podlahy Amorim díky svým pružným vlastnostem mají schopnost odrazit tvrdé nárazy. Testy ukazují, že korkové podlahy Amorim mají nejlepší schopnosti pohlcování otřesů. Když náhodou spadne předmět na korkovou a laminátovou podlahu, znamená to odlišný výsledek. Podlahy Amorim lépe pohltí náraz, přičemž si zachovají svoji odolnost. Výsledkem toho je velice robustní podlahovina s dlouhou životností.

KOREK JE UDRŽITELNOST

Oblast Montado je považována za oblast biodiverzity, protože je domovem rozličných druhů zvířat a rostlin. Pravidelné sklízení korku je podstatným přínosem pro udržitelnost životního prostředí, hospodářství a společnosti zemědělských oblastí Středomoří. Amorim reprezentuje rovnováhu mezi tvorbou bohatství a ochrany životního prostředí. Korkový průmysl je pozoruhodně udržitelný; cyklicky extrahuje korek ze stromů bez ublížení a přeměňuje jej na produkty s vysokou přidanou hodnotou a zároveň podporuje ekonomickou a společenskou udržitelnost oblastí s rizikem desertifikace. Produkty Amorim aktivně přispívají ke snížení globálního oteplování ne pouze díky nízkým emisím, ale také díky přírodní vlastnosti korku zadržovat CO2.

KOREK JE REFERENCE

Díky unikátním vlastnostem korku jsou produkty Amorim uznávané architekty, návrháři a konstruktéry po celém světě. Od domovů po hotely, od restaurací po knihovny, od muzeí po nemocnice. Krycí materiály Amorim mohou být viděny všude po celém světě, přičemž dokonale odpovídají specifikům projektů, pro které jsou zvoleny.

Celý článek ke stažení - CORE-CORK-TECH.pdf

Nabídka korkových kompozitních podlah ZDE.

Nabídka klasických korkových podlah ZDE.

Nabídka Premier Aqua ZDE.