Logo Ftalát free.png

Značka Wicanders firmy Amorim Revestimentos, jenž je proslulá nepřetržitým vývojem ekologických řešení v oblasti korkových krytin, oznamuje, že od ledna 2014 budou všechna jejich povrchová řešení vyráběna s plastifikátory bez obsahu ftalátů.

 

Ftaláty

Ftaláty jsou látky obsažené v plastifikátorech, které jsou zdraví škodlivé. Proto se společnost AMORIM rozhodla nahradit současné plastifikátory novou generací plastifikátorů bez obsahu ftalátů u všech produktů značky Wicanders - řešení speciálně vyvinuté pro oblasti s velkým zatížením jako jsou komerční a obchodní prostory nebo běžné veřejné prostory. Touto inovací Wicanders povyšuje kvalitu vnitřního prostředí do vyššího standardu, přičemž stále udržuje původní vlastnosti produktu jako je flexibilita, transparentnost a trvanlivost.

Corkcomfort, Woodcomfort a Artcomfort

Tato nová technologie bude dostupná u komerčních řešení produktových řad Corkcomfort, Woodcomfort a Artcomfort, které budou přispívat k zelenějšímu a zdravějšímu prostředí, a které upevňují odpovědnost společnosti Amorim za životní prostředí, přičemž zůstanou zachovány všechny vlastnosti prvotřídní povrchové úpravy.